Začetek Kam na izlet Za pohodnike

Namigi za pohodnike (lahka hoja)


 Navedene poti so vse označene in registrirane v katastru slovenskih planinskih poti.

Brkini avtor: Nejc Ivančič

Via Alpina
Dobro označena pot s tablicami in smerokazi povezuje sedem alpskih evropskih dežel. Prične se v Monaku. V Slovenijo pride čez Pesek in našo občino prečka po naslednji poti:
Pesek – Krvavi Potok – čez Golič na sveti Tomaž – Veliko Gradišče do planinske koče na Kokoši. Od tu se pot nadaljuje proti Lipici. Hoje: 1 h 15

  

cicarijaPlaninska pot Hrpelje–Slavnik
Ena prvih markiranih poti na Primorskem, od 1953. leta. Označili so jo osnovnošolci pod vodstvom učitelja Potočnika. Prične se v Hrpeljah pri osnovni šoli in krene v pobočje Hrpeljske gore, nad žlebe, nad bivak pri Lipi in čez Bukovce na Jegen, nato se pod Grmado priključi slovenski planinski poti iz Prešnice na vrh Slavnika. Hoje: 2 h 30

  

Iz Povžan na Slavnik
Pot se prične v Povžanah pri Materiji, nasproti gasilskega doma, nadaljuje ob Jegnu čez Radine in se priključi slovenski planinski poti iz Prešnice na vrh Slavnika. Hoje: 2 h 15

 

Evropska pešpot E6rodik_nejc_ivancicDo Pregarja pride iz ilirskobistriške občine in se nadaljuje čez Gabrk – Rjavče – Brezovo Brdo – pri Krkovcu – mimo Ritomeč do jame Dimnice, kjer se priključi slovenski planinski poti, ki pelje čez Markovščino na vrh Slavnika. Hoje: 5 h

 

Slovenska planinska pot Maribor–Ankaran
V našo občino pride iz Škocjanskih jam in se nadaljuje preko Podgrada pri Vremah – Artviže (najvišja točka v Brkinih, 817 m) – Mrše – Slivje – Markovščina – Skadanščina – proti vrhu Slavnika. Hoje: 6 h

  

gradiscica_nejc_ivancicPot vezistov in kurirjev
Tatre – Orehek – Slivje. Tu se pridruži slovenski planinski poti na vrh Slavnika.

 

Pot Istrskega odreda (Slavnik–Žabnik)
Slavnik – čez Mala vrata – Velika Plešivica – Velika vrata – Mala Plešivica – Razsušica (najvišji vrh v naši občini, 1083 m) – Medvižica – Žabnik (ali Ostrič). Hoje: 5 h.
V sklopu poti Istrskega odreda sta označeni tudi pot z Žabnika do ribnika pod Koritnjakom ter do Zagrada. Pot je možna tudi iz Skadanščine, kjer se odcepi od Slovenske planinske poti na levo, proti poti na Mala Vrata, kjer se naveže na pot Istrskega odreda.

 
 

Napovednik:

Knjižnica Kozina vabi

Preberi več
 
Koledar prireditev v Občini Hrpelje - Kozina v 2015
Preberi več
 
Koledar prireditev Turistične zveze Kras Brkini Notranjska

Koledar mesec MAJ 2015

 
Pasica
Pasica
Pozor! Nahajate se na arhivski spletno strani Občine Hrpelje-Kozina. Objavljeni podatki morda niso več aktualni.